Praha, Rožnov pod Radhoštěm, Žilina +420 720 994 658
Pro Drony CZ Pro Drony SK

Príprava na skúšku pred ÚCL

Dvojdenní kurz je určený pre všetkých, ktorí budú prevádzkovať bezpilotné lietadla profesionálne a čaká ich teda skôr či neskôr skúška pred Úradom pre civilné letectvo (ÚCL).

Kurz je určený pre záujemcov z rad stávajúcich hobby pilotov, ale taktiež pre zamestnancov, ktorí s prevádzkou bezpilotných lietadiel (dronov) nemajú žiadne iné skúsenosti (u tých sa ale pred absolvovaním skúšky očakávajú ďalšie kondičné lety).

Náplňou kurzu je hlavne doplnenie chýbajúcich znalosti z oblasti legislatívy a získania vhodných návykov pre ovládanie a údržbu bezpilotných prostriedkov. V teoretickej časti je pozornosť zameraná na legislatívu spojenú s letectvom, základy meteorológie a získavania relevantných informácií zo systémov určených pre prevádzku vo vzdušnom priestore ČR.

Súčasťou školenia je taktiež zoznámenie s procesom podávania žiadosti pre ÚCL umožňujúce prevádzku bezpilotných prostriedkov v oblastiach kde je treba schválenie výnimky. Praktické lietanie na letisku sa skladá z predstavenia nutných letových zostav nevyhnutných pre úspešné vykonanie skúšky a jej tréningu.

Ďalej je súčasťou kurzu predvedenie, vysvetlenia a praktické vyskúšanie činností pilota a operátora pri rôznych druhých leteckých prací. Podľa technickej úrovne uchádzačov sú doplnené praktické informácie ku konštrukcií bezpilotných lietadiel a súvisiace technické aspekty.

Po absolvovaní kurzu je vystavený príslušný certifikát a ponúknuté termíny certifikačnej skúšky pred Úradom pre civilné letectvo.

Príprava na skúšku pred ÚCL

Cena: na vyžiadanie

Podrobné informácie
3 x 2 hodiny Teórie v učebni
3 x 3 hodiny Praxe, lietania na letisku
Možnosť zapožičania dronu Áno
Možnosť individuálneho plánu Áno
Celková časová náročnosť školenia 2 dni
Maximálny počet účastníkov 10

Po prihlásení Vám bude e-mailom poslaná zálohová faktúra. Po jej zaplatení Vám miesto záväzne rezervujeme a emailom zašleme daňový doklad. Storno podmienky. V cene kurzu sú zahrnuté ďalšie konzultácie s lektorom. Po skončení kurzu budú všetkým účastníkom e-mailom zaslané prezentačné materiáli v PDF.

Vyobrazení certifikátu má ilustrativní charakter a jeho podoba se může od získaného certifikátu lišit.

Aktuálna ponuka kurzov a školení

Názov školeniaDátumLokalitaRezervácie

Kontaktujte nás na čísle +420 720 994 658 nebo nám napište zprávu.